Розмір потенційно можливого доходу слід скоригувати на період, на який ви придбали патент. Значить, якщо патент = 48 000 і це 6%, то потенційний сумарний прибуток виходить 800 000 (100%). Відповідно, розрахунок 1% з доходів понад 300 000 буде: (800 000 – 500 000) * 1% = 5000 р.
Потенційний дохід патенту 320 000 рублів на рік. Порахуємо 1% від доходів згори 300 000 рублів: (2 мільйони + 320 тисяч – 300 тисяч) х 1% = 20200 рублів.
Індивідуальний підприємець на патентній системі оподаткування повинен сплачувати додатковий страховий внесок, якщо потенційно можливий дохід патенту перевищує 300 000 рублів. Сплатити його за 2021 рік потрібно до 1 липня 2022 року.